Logo
Spausdinti šį puslapį

„Auksinio fenikso“ nominacijos „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ laureatas

„Auksinio fenikso“ nominacijos „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ laureatas

2015 m. lapkričio 27 d. Tauragės kultūros rūmuose išdalinti Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“. Geriausio metų kultūros ir meno kūrėjo „feniksą“ pelnė Skuodo meno mokyklos mokytojas, dailininkas, skulptorius Rimantas Eidėjus.

Šiemet „Auksiniam feniksui“ pristatyti ir į penkias garbingas nominacijas pretendavo daugiau nei 50 pretendentų, tarp kurių rajono merai, LR Seimo nariai, pramonės, verslo bei visuomenės organizacijos, žurnalistai, kultūros ir meno kūrėjai. „Auksinis feniksas“ – svarbiausias ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje. Šio apdovanojimo tikslas – pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

Nominacija „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ atiteko skuodiškiui dailininkui ir skulptoriui, Skuodo meno mokyklos dailės mokytojui Rimantui Eidėjui. Nominaciją paskelbė ir apdovanojimą įteikė LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimondas Pauliukas. Jis palinkėjo kūrybinės sėkmės, kad išsipildytų norai bei svajonės, nes kultūros centrų darbuotojų darbas prasmingas: jie yra arčiausiai žmonių, neša kultūros ir meno šviesą.

Meno mokyklos dailės mokytojas Rimantas Eidėjus – dailininkas, skulptorius, įvairių respublikinių konkursų monetų projektams sukurti laureatas bei prizininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, reikšmingų kūrinių visuomeninėje erdvėje autorius. Lietuvos banko organizuojamuose konkursuose monetų projektams sukurti R. Eidėjus net 6 kartus yra laimėjęs pirmą vietą, tiek pat – antrą vietą ir 3 kartus – trečią. Tai įrodo, kad jo darbai verti pripažinimo.

Už įvertinimą R. Eidėjus padėkojo Lietuvos kultūros centrų asociacijai, jo kandidatūrą „Auksinio fenikso“ nominacijai pateikusiam Skuodo rajono kultūros centro direktoriui, asociacijos tarybos nariui Vidmantui Valinskiui bei visiems kitiems, padedantiems įgyvendinti projektus.

Su garbingu apdovanojimu R. Eidėjų pasveikino Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, V. Valinskis. Apdovanojimų šventėje dalyvavo ir Rimanto žmona Jurgita, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Gintas Andriekus.

Teksto ištrauka pateikta iš nepriklausomo Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“, (2015 m. gruodžio 4 d., Nr. 94 (8402)).

Visos Teisės saugomos © 2014. Draudžiama kopijuoti be Skuodo rajono kultūros centro sutikimo. Gavus sutikimą būtina nurodyti www.skuodokc.lt kaip informacijos šaltinį.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas